Péče o zahraduZahrada

Tipy, co dělat v zahradě v únoru – Pro zahrádkáře

Tipy, co dělat v zahradě v únoru – Pro zahrádkáře

Máme pro vás tipy co dělat v únoru na vaší zahrádce. Můžete začít s výsevem rajčat nebo jiné zeleniny. Po zimě je také třeba postarat se o dřeviny a rostliny.

Zahrada v únoru
Zdroj foto: Image Conscious / Shutterstock.com

Neusněte na vavřínech, vaše zahrada vás potřebuje i v zimě. Už v únoru totiž můžete pomaličku začít s přípravami na sezonu.

Tipy na výsev zeleniny

Péče o zahradu je individuální, záleží totiž na tom, co na zahradě máte vysazeno nebo na tom, co jste se rozhodli letos zasít třeba poprvé. Určitě si tak už v zimě rozmyslete, jak by měla vaše zahrada v letošní sezoně vypadat. Můžete si předem nastudovat informace a určitě už můžete začít i se sháněním sazeniček.

  • Konec února je pak ideální dobou pro sázení ředkviček do pařenišť, fóliovníků nebo skleníků.
  • V únoru je pak čas i na sázení salátu, rajčat, košťálovin nebo celeru.
  • Na konci měsíce února už byste také měli začít s nakličováním sadbových brambor.
  • Pokud jsou teplejší dny, začněte připravovat půdu, půda potřebuje zkypřit a tam, kde budete mít nakonec vysazenou zeleninu, rozprostřete kompost.

Zaměřte se na dřeviny

Pokud máte na zahradě i stromky a okrasné dřeviny, určitě se během února nudit nebudete. Stálezelené dřeviny je třeba pravidelně zalévat, ale jen tehdy, pokud nemrzne. Okrasné dřeviny je třeba prořezat a spálit, jde o prevenci před chorobami a škůdci. Ti mohou na dřevinách přezimovat. Jestliže půda není příliš promrzlá, můžete se pustit také do sázení cibulek tulipánů, na konci února přichází čas i na přihnojování trávníků. Hlídejte také, zda na větvích okrasných rostlin nezůstává sníh. Ten je třeba setřepat, aby se větve nezlomily. Sníh je totiž dost těžký.

TIP: Přečtěte si článek jaké semínka předpěstovat v únoru a začátkem března.

Zahrada v únoru
Zahrada v únoru. Zdroj foto: Jon Naustdalslid / Shutterstock.com

Příprava na probouzení rostlin

Každý zahradník ví, že rostlinky mají na všechno svůj čas. Určitě není dobré, když se začnou probouzet dříve, než by měly. Pokud u vás sněží a vy sníh pravidelně sklízíte z chodníků a cest, nahrňte jej na skalky a záhonky. Tím rostliny uchráníte před brzkým probuzení. Sluníčko totiž může ovlivnit jejich růst.

Jak je vidět, i v zimě je na zahradě pořád co dělat.

Zdroj: theenglishgarden.co.uk

Share this post

About the author

Jsem Michaela a jsem redaktorkou webu Tipio.cz. Primárně se věnuji článkům v oblasti receptů. Pro čtenáře ráda zpracovávám informace o rostlinách a jiných tématech ze zahrady či z oblasti zdraví, módy a životního stylu. Mým největším koníčkem jsou mí dva synové - rošťáci. S rodinou žiji v malé vesničce na úpatí Hostýnských vrchů, rádi jezdíme na výlety. Když mi zbude čas, ráda si s kamarády zajdu posedět na pivko, do kina, do fitka, na volejbal nebo jen tak zazpívat s kytarou u ohně. Vášeň v podobě dobrého jídla je pro mne samozřejmostí, proto zkouším pořád nové recepty :)