Součástí dračího ovoce je sladká dužina plná semínek. Dračí ovoce je oblíbené mezi labužníky i mezi vyznavači zdravého životního stylu.
Převoz dračího ovoce z tropických krajů je velmi náročný, proto je snadnější ho sehnat v sušené nebo mražené variantě. Svou chutí připomíná angrešt.
Exotické ovoce je nabité živinami
Dračí ovoce obsahuje velké množství vlákniny a je velmi málo kalorické, což je ideální kombinace pro redukci váhy. Kromě vlákniny jsou součástí ovoce základní vitamíny a minerály, ale také rostlinné sloučeniny – polyfenoly, karotenoidy a betacyaniny.
Pomáhá v boji s chronickými nemocemi
Záněty a chronické nemoci jsou způsobené volnými radikály. Proti nim úspěšně fungují antioxidanty, které jsou často součástí ovoce, dračí ovoce nevyjímaje. Antioxidanty fungují tak, že neutralizují volné radikály, čímž zabraňují poškození buněk a zánětu.
Posílí imunitní systém
Zásadní vliv na imunitní systém má váš způsob života, především stravování. Vysoký přísun vitaminu C a karotenoidů z dračího ovoce posílí váš imunitní systém.
Skvělý zdroj hořčíku a železa
Železo není často součástí ovoce, pitahaya je však výjimkou. Mnoho lidí trpí nedostatkem železa. Ve skutečnosti se odhaduje, že 30 % světové populace má nedostatek železa, což z něj činí celosvětově nejběžnější chybějící živinu. Dračí ovoce obsahuje velkou dávku železa a vitamínu C, který pomáhá k jeho vstřebávání.
Hořčík je také součástí dračího ovoce. Je nutný až k 600 biochemickým procesům v těle.
Pěstování dračího ovoce
I při sebe větší péči se pravděpodobně květů a plodů nedočkáte. To vám však nemusí bránit si hezký kaktus vypěstovat.
Před zasazením namočte semena na dvě hodiny do teplé vody. K zasazení použijte písčitý substrát. Rostlina je popínavá a při růsti se plazí, proto použijte oporu. Nejlépe se jí bude dařit ve skleníku.