Letošní pandemie mnohé z nás donutila improvizovat v kosmetických úpravách, mezi které samozřejmě patří i pedikúra. Ta je obzvlášť důležitá právě teď, v letních měsících.
Momentálně své nohy totiž vystavujeme na obdiv téměř denně. Připravili jsme pro vás malý „rychlokurz“, co vás provede domácí pedikúrou od A do Z. Pojďme na to.
Ze všeho nejdříve odstraňte starý lak na nehtech
Celou domácí pedikúru začněte tím, že odstraníte starý lak z nehtů. Při jeho odstranění použijte jemný odlakovač na nehty bez acetonu. Aceton je látka, co nehty oslabuje a vysušuje. Vatový tampónek namočte do odlakovače a opatrně jím po nehtu přejíždějte do doby, než se starý lak uvolní.
Nohám dopřejte teplou lázeň
Větší nádobu nebo vanu naplňte teplou vodou a chodidla do ní na patnáct minut ponořte. Tuto dobu můžete využít k relaxaci a odpočinku. Abyste účinek podpořila, do vody přidejte:
- kapku bílého octa,
- pár kapek Tea tree oleje, můžete použít k odstranění páchnoucích bakterií,
- nebo několik lžic Epsomské soli využijte na pomoc s bolavýma nohama.
K dezinfekci nohou a změkčení kutikuly a mozolů vám zase pomůže, když do lázně přidáte několik plátků citronu.
Nehty upravte podlé svého
Po teplé lázni je na řadě úprava nehtů. Nohy jemně osušte ručníkem a počkejte pět minut, než nehty zcela vyschnou a zase ztvrdnou. Nejprve je ostříhejte, pozor však na to, abyste je nezastříhla moc. Pokud by se tak stalo, došlo by k narušení pokožky a případné infekci, nehledě na nepříjemnou bolest.
Pomocí pilníku nehty upravte do požadovaného tvaru a okraje zahlaďte. Také zbruste nehtové lůžko, abyste vyrovnala nerovnosti.
Nezapomeňte na olejíček
Na pokožku kolem nehtů naneste olejíček určený na nehtovou kůžičku a poté ji opatrně zatlačte zpět. Kůži kolem nehtů znovu naolejujte, tím předejdete poškození kůžičky a nehtů, pedikúra navíc déle vydrží.
Odstraňte odumřelou kůži
Po úpravě nehtů přichází na řadu odstranění ztvrdlé kůže. Nohy opět namočte do teplé vody na několik minut. Poté si vezměte pemzu nebo pilník a opatrně ztvrdlou kůži na patách a stranách chodidel odstraňte. Jakmile máte hotovo, dopřejte chodidlům peeling (domácí peeling můžete vytvořit i stejným poměrem cukru a kokosového oleje). Až budete hotovi, opláchněte je teplou vodou a ujistěte se, že v kutikule nebo mezi prsty na nohou nezůstaly žádné zbytky.
Důležitá je hydratace
Po všech procedurách je čas na pořádnou hydrataci. Na trhu najdete také masky na nohy, takže je jen na vás, co svým chodidlům dopřejete. Tuto část pedikúry můžete pojmout i jako masáž. Každopádně, nanesený krém nechte do pokožky pořádně vsáknout. Dejte si ale pozor na příliš mastný krém, který ztěžuje následující aplikaci laku.
Lak na nehty
Než začnete s aplikací laku, je nutné z nehtu odstranit nečistoty a přebytečné oleje. K tomu vám poslouží obyčejný odlakovač nebo speciální nehtový prostředek nanesený na vatovém tampónku.
Ke snadné manipulaci doporučujeme použít oddělovač na prsty na nohou (použít můžete i srolované papírové kapesníky).
Nejdříve naneste první vrstvu podkladovým lakem, vyčkejte pár minut než zaschne. Dále pokračujte nanesením tenké vrstvy vámi zvoleného laku. Pamatujte, že více tenkých vrstev vydrží mnohem déle než více silnějších vrstev. Na závěr můžete na nehet nanést rychleschnoucí kapky.
Začistěte nedokonalosti
Je jasné, že se málokomu podaří nehty nalakovat bez jediného přetahu. A právě těch se jednoduše zbavte pomocí odlakovače na nehty a vatové tyčinky.
Tip na závěr:
Nemáte dostatek času? Nevadí, poradíme vám, jak na rychlou pedikúru během sprchování. Ze všeho nejdříve si ostříhejte a upravte nehty. Poté si dejte horkou sprchu, během které se pokožka na chodidlech změkčí k tomu, abyste odstranili odumřelou a ztvrdlou kůži. Jakmile máte po sprše, zatlačte nehtovou kůžičku a nehty pouze vyleštěte. Máte hotovo!