Milujete pečení, vaření a neustále zkoušíte nové a nové recepty? Nedílnou součástí častého pobytu v kuchyni je také mnoho špinavého nádobí, které musíte buď neustále umývat nebo rovnat do myčky a následně zase vyndávat a rovnat do polic. Nebylo by snazší, kdybyste si mohli tyto úkony nějak zjednodušit?
Praktickým řešením, díky kterému strávíte v kuchyni méně času a budete mít i méně špinavého nádobí, je pořízení kuchyňského robota. Jaké jsou nejčastější funkce kuchyňských robotů a jak vybrat ten nejvhodnější?
Nedílná součást každé moderní kuchyně
Kuchyňské roboty se staly nedílnou součástí moderně vybavených kuchyní. Jeden přístroj vám pomůže při strouhání, šlehání, mixování, krájení i sekání. Některé druhy robotů lze také využít jako mlýnky na maso a odšťavňovače. Při výběru nového kuchyňského pomocníka tak musíte zvážit, kolik funkcí od něj požadujete. Praktické je zvolit si výkonnější a vybavenějšího robota, protože nikdy nevíte, které funkce vám přijdou vhod.
Ušetřený čas i místo na kuchyňské lince
Kromě ušetřeného času vám kuchyňský robot ušetří také místo na kuchyňské lince. Místo tří, čtyř nebo pěti přístrojů si totiž vystačíte s jedním. Jen si představte, o kolik snazší bude mytí nádobí.
Pro kolik lidí chytáte jídlo?
Důležitý faktor při výběru kuchyňského robota je jeho objem. Ten se odvozuje od objemu mísy, jež je součástí robota. Velikost mísy se pohybuje v rozmezí od půl do sedmi litrů. Při výběru se držte snadného pravidla – na jednu osobu si vystačíte s objemem, který se rovná jednomu litru.
Materiál kuchyňského robota
Vzhled kuchyňského robota vybírejte s ohledem na barvu a styl vybavení vaší kuchyně a v potaz vezměte i materiál, z kterého je přístroj vyroben. Při rozhodování mezi plastem a kovem, zvažte několik důležitých věcí. Přestože je celokovový robot odolnější, a tedy i kvalitnější, v jeho neprospěch mluví vyšší hmotnost.
Ta není na obtíž tehdy, kdy má robot své přesně stanovené místo na vaší kuchyňské lince a nijak s ním nehýbete. Pokud ale máte malou kuchyň, pravděpodobně budete muset robota uklízet do skříně a vyndávat. V takovém případě nechcete neustále nosit těžký přístroj a vyplatí se vám dát přednost tomu plastovému.
Aby vám kuchyňský robot spolehlivě sloužil, vždy se řiďte pokyny uvedenými v návodu k použití a dalšími tipy od výrobce. Jen tak nebudete riskovat, že si přístroj zbytečně poškodíte nebo že vám těsto skončí na celé lince i na kuchyňském stropu.
Zkraťte si čas strávený v kuchyni přípravou pokrmů a snižte počet špinavého nádobí. Praktický kuchyňský robot patří do každé moderní kuchyně a práce vám s ním půjde snáze od ruky.